Volání

Často kladené dotazy

Jak si zřídit VoIP telefon?

Máte-li o službu VoIP telefonování zájem, můžete si jí objednat přímo u nás. Doporučujeme prohlédnout stránky našeho partnera, který VoIP službu provozuje, jedná se o společnost Wia spol. s.r.o. – služba SIPY.

Technik vám založí registraci, dostanete od nás počáteční kredit na telefonování. Technik vám objedná i telefonní přístroj a u vás doma jej zdarma nastaví a nainstaluje.Poté máte 14 dní na odzkoušení služby.

Kde najdu výpis hovorů, dobiji kredit?

Výpis hovorů (jak přijatých, tak odchozích i zmeškaných) naleznete na portálu služby sipy.cz, kde se vlevo dole přihlásíte svým uživatelským jménem a heslem (dostanete od technika při zřízení telefonu).

Po přihlášení na portálu vidíte jak zmeškané, tak i odchozí a příchozí telefonní hovory včetně jejich délek a vyúčtování. Zde se také dobíjí kredit na hovorné. Celý portál je intuitivní a ovládání jednoduché.

Jaké jsou VoIP přístroje a kolik stojí?

V dnešní době si můžete v zásadě vybrat ze čtyř řešení, jak pohodlně službu provozovat.

Softwarový telefon tato volba je dobrá na vyzkoušení služby, voláte pomocí sluchátek a mikrofonu z počítače. Nemáte zde žádné finanční náklady
VoIP telefon standardní telefonní přístroj, který nepoznáte od klasického. Cena se pohybuje okolo 1800,- Kč až 2500,- Kč dle přesného typu VoIP telefon drátový
VoIP bezdrátový telefon standardní telefonní přístroj, který nepoznáte od klasického. Cena se pohybuje okolo 2000,- Kč až 2500,- Kč dle přesného typu. Jediná výhoda a rozdíl je, že od sluchátka vám nevede kabel VoIP telefon
VoIP telefonní brána pomocí tohoto přístroje můžete využít svůj stávající telefonní přístroj. Je to pouze tzv. převodník. Toto řešení nedoporučujeme, jelikož může být poměrně komplikované a náchylné na chyby VoIP telefon - brána

Typů přístrojů je spousta, kontaktujte nás a vyberte si odzkoušený tip…

Jak dlouho trvá zřízení služby?

Po objednání služby očekávejte do 2 – 3 dnů provedení registrace a získání telefoního čísla. Telefonní přístroje máme většinou skladem, takže instalace se dá stihnout do 5 dnů od objednání.

Jaké tel. číslo získám a kolik platí ti, co mi budou volat?

Po registraci dostanete interní SIPY číslo (ve formátu 999 99x xxx), které je možné používat pouze v síti SIPY. Takové číslo dostanete vždy jedno k jednomu účtu.

V případě uhrazení kreditu v minimální výši 50,- Kč (tento počáteční kredit Vám poskytne společnost Vlašimnet) získáte automaticky regionální telefonní číslo (např. 246 035 000) podle kraje, který jste zadali při registraci (tedy například začínají 2 pro Prahu, 5 pro Jihomoravský kraj atp.) Kdokoliv vám na toto číslo bude volat, bude volat podle tarifu daného podle jeho operátora pro volání do daného kraje.

Volání mezi čísly SIPY je vždy ZDARMA a to bez ohledu na to, v jakém jsou kraji!

Přenositelnost čísla

Chcete si zachovat stávající číslo a přesto využívat telefonní službu levněji? Žádný problém!

Co je to PORTACE?

 • Je to proces, kterým je zajištěn přenos čísla od jednoho operátora ke druhému.
 • Díky portaci je možné při zachování původního čísla využívat telekomunikační službu levněji nebo s jinou šířkou poskytovaných služeb.

Co přenesením čísla získám?

 • Absolutní nezávislost na paušálu.
 • Možnost používat své veřejné číslo na cestách kdekoliv v příslušném regionu.
 • Možnost zřízení dalších služeb poskytovaných službou SIPY.

Co mohu přenesením čísla ztratit?

 • V případě, že budete portovat telefonní číslo, na které jsou vázány další služby, dojde k automatickému zrušení i těchto služeb. Například přesměrování hovorů apod.
 • Je-li na telefonním čísle zřízena služba ADSL, je nutné poskytovateli ADSL služby upřesnit, zda má být služba zrušena nebo převedena na tzv. Nahé ADSL.

Jaká čísla mohu portovat?

 • Portovat lze všechna čísla, ke kterým máte nějaké oprávnění. Tedy jak čísla geografická (čísla patřící do určitého regionu), tak čísla negeografická (barevné linky, speciální čísla).

Jaká čísla nemohu portovat?

 • Portovat nelze čísla, která jsou nějakým způsobem sdružena. Nelze tedy portovat jedno číslo z řady linky ISDN. V tomto případě je nutno požádat stávajícího operátora o vyjmutí portovaného čísla z řady a jeho nahrazení jiným (nově přiděleným) číslem a portovat teprve takto upravenou řadu.

Jak mám zrušit původní linku?

 • Původní linku v žádném případě u stávajícího operátora nerušte, linku by nebylo možné portovat. Zrušení linky u stávajícího operátora je součástí procesu portace. Pokud jste již o zrušení stávajícího operátora požádali je nutné tuto žádost zrušit!

Jak postupovat při přenesení čísla, tzv. portaci:

 1. Zašlete nám na e-mail portace@sipy.cz kopii posledního Vyúčtování služeb od vašeho operátora. Nejlepší formou je email, ale vaše požadavky přijímáme faxem i poštou. Vždy v písemné podobě.
 2. Zpět na registrační emailovou adresu obdržíte převyplněný vícestránkový formulář. Ten stačí 4x jednostranně vytisknout, podepsat a v případě právnické osoby také orazítkovat. Nezapomeňte, že formuláře musí podepsat osoba, která má oprávnění jednat se stávajícím operátorem.
 3. Nabijte účet dostatečně vysokým kreditem. Nezapomeňte na určité navýšení kreditu pro možnost volání.
 4. Po obdržení potvrzených formulářů zpět jsou údaje překontrolovány. V případě, že jsou údaje v pořádku a kredit vašeho účtu má dostatečnou výši, jsou formuláře předány dále ke zpracování. Celý proces portace od převzetí formulářů trvá nejméně 15 pracovních dnů. Tato dobu bohužel není možné zkrátit.
 5. Po zpracování vašeho požadavku vám (cca 4 dny před portací) oznámíme přesný datum a čas portace. Upozornění: V okamžiku přenosu čísla mezi operátory může dojít ke krátkodobým výpadkům.
 6. Po přenesení čísla provedeme kontrolu a stržení poplatku za portaci. Následně vás na ukončení portace telefonicky upozorníme.

 

Neovlivňuje se VoIP a internet?

Na tuto otázku je jednoduchá odpověď – absolutně ne.

Pokud si službu VoIP telefonu objednáte od nás, vyhradíme vám na telefonní přístoj separátní vyhrazenou linku s plně dostačujícími a garantovanými parametry. Tato linka je zcela oddělena od vaší internetové přípojky. Nemusíte se tedy bát, že vás bude například stahování dat z internetu omezovat v telefonování nebo naopak :-o))

VoIP – umí faxovat?

Bohužel VoIP fax nepodporuje a zřejmě asi nikdy podporovat nebude. Faxová technologie dnes již vymírá a je plně nahrazována e-maily. SIP protokol, pomocí jehož je digitalizován a přenášen hlas, neumí zpracovat data z faxu, odeslat je ani přijmout.

Výhodné kombinace služeb

Připravili jsme pro Vás výhodné balíčky služeb, pokud je využijete, ušetříte jak za internet, tak za kvalitní příjem televize…

Výhodná předplacení

Buďte chytří a ušetřete… Naše výhodná předplacení Vám mohou ušetřit dva paušály ročně… Informujte se…

Instalace ZDARMA

Jste-li jednotlivec a přecházíte z jiné Wi-Fi, nabízíme instalaci ZDARMA. Tuto akci využijí také panelové domy s více zájemci…
Objednat služby Zavolejte mi