Velká bouřka nad Vlašimí

Publikováno:
bourka_120

Včera večer okolo 19:00 se nad Vlašim dostala avízovaná velká bouřka, její intenzita byla opravdu velká, hlavně co se týkalo přívalů vody a síly větru (napůl zlomené stromy v centru města se moc často nevidí).

Sled událostí byl rychlý. Během několika minut došlo k zaplavení části rozvodny v Římovicích a bez energie se tak ocitla nejen Vlašim, ale i velká část kraje. Opravy trvaly ČEZu až do cca 2:00, kdy byly postupně dodávky elektřiny obnovovány. My jsme ještě jako perličku museli řešit zaplavení suterénu na našem centrálním bodě ve Vlašimi, kam se voda dostala z výkopů pro výměnu teplovodů. Během výpadku energie došlo postupně k výpadku internetu v mnoha lokalitách a během části noci v celé síti.

Od 4:00 ráno jsme v terénu a provádíme opravy. Stále je ještě bezproudí mezi Velíší a Louňovice pod Blaníkem. Dále došlo k poškození spojů 10,5 GHz směrem na Zruč nad Sázavou a Ovčíny – ty se prioritně řeší.

Nyní okolo 8:30 jsou hlavní linky v provozu, Ovčíny běží po záloze. Přibyly další poruchy na menších vysílačích – řešíme, jak nejrychleji umíme.

Během dopoledne byly vyřešeny poruchy na vysílačích ve Zbizubech, Tichonicích, Bezděkově. Stále trvají problémy s elektřinou mezi Kondrací a Velíší, v okolí Tehova, Ovčín a Českého Šternberka. ČEZ termíny oprav nezná, ale ještě to zřejmě chvíli potrvá z důvodů mnohočetných pádů stromů na vedení VN a NN.

Po 13:00 byla elektřina obnovena v oblasti Českého Šternberka, ve 14:30 v oblasti Dubu, Ostrova a Kondrace. Okolo 17:30 v oblasti Ovčín. Pro ilustraci přikládám foto z dané oblasti (stromy i sloupy el. napětí se lámaly jako sirky) :

Podle informací dosáhla rychlost větru okolo Vlašimi přes 140 km / hod, což je více než rychlost orkánu. ČEZ pracuje jak může, bez energie stále zůstávají obce Římovice (oprava 19:30), Dalkovice (oprava 19:00), Roudný, Hradiště a část Miřetic. Situaci sledujeme.

Opravy pokračují i 31.7.:

Bez energie jsou stále celé obce Hradiště a Roudný – ČEZ sem staví v podstatě zcela nové vedení, jelikož to původní téměř neexistuje, bude to trvat ještě celý dnešek. Během dopoledne probíhá po zapnutí energie oprava vysílače pro spodní část Miřetic. Okolo 13:00 došlo k obnovení napájení a provozu v Roudném. Stále ještě po 48 hodinách nejde elektřina v obci Hradiště. Ta se povedla obnovit po 19:30.

V posledním bodě sítě, v obci Myslíč byl provoz obnoven až ve 22:15. Od této doby je celá naše síť po této vichřici plně provozuschopná. Následky byly velice podobné jako měl orkán Kyril před několika lety, jen na jiné oblasti kraje. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace.

Výhodné kombinace služeb

Připravili jsme pro Vás výhodné balíčky služeb, pokud je využijete, ušetříte jak za internet, tak za kvalitní příjem televize…
badge

Výhodná předplacení

Buďte chytří a ušetřete… Naše výhodná předplacení Vám mohou ušetřit dva paušály ročně… Informujte se…
zarovka

Instalace ZDARMA

Jste-li jednotlivec a přecházíte z jiné Wi-Fi, nabízíme instalaci ZDARMA. Tuto akci využijí také panelové domy s více zájemci…
ico-akce
Objednat služby Zavolejte mi