Výstavba, servis a správa sítí

Naše společnost Vlašimnet s.r.o. je schopna zajistit veškeré Vaše potřeby týkající se počítačové sítě, od jejího návrhu přes realizaci až po její měření, správu, obnovu a další rozšiřování.

Nezáleží na tom, jestli se jedná o síť bezdrátovou, metalickou nebo optickou – se všemi těmito typy sítí máme jako ISP provozující vlastní datovu síť bohaté zkušenosti a dokážeme jejich vzájemné užití výhodně kombinovat.

Vedle výše uvedené správy a výstavby sítí jsme schopni Vám zajistit také komplexní služby údržby, správy a servisu Vašeho počítačového vybavení – takzvaný IT Outsourcing neboli externího správce sítě. Náklady na externí správu sítě jsou vždy individuální, závislé zejména na počtu spravovaných serverů či pracovních stanic, a také na domluvené četnosti návštěv a rozsahu hodin v nich zahrnutých. U menších sítí stojí správa již od několika stokorun měsíčně, takže se Vám rozhodně vyplatí víc, než si platit vlastního IT specialistu.

Výhody externí správy sítě od nás

 • Prokazatelná finanční úspora – externí správy využíváte pouze tehdy, je-li to skutečně potřeba. Neplatíte tak zbytečně vysoké mzdové náklady vlastního IT specialisty.
 • Profesionalita – správu provádějí kvalifikovaní technici se zkušenostmi z více oborů a různých typů sítí, které mohou zužitkovat právě u Vás.
 • Flexibilita – externí správu neprovádí pouze jeden technik, nemůže se tak stát, že Váš správce onemocní nebo odjede na dovolenou a Vaše firma zůstane bez technické podpory. Navíc jsme připraveni na Vaše požadavky reagovat i v řádu několika málo hodin, nebo je řešit vzdáleným řístupem dokonce během pár minut.
 • Správa sítě (kabeláž, switche, routery, firewally) – každý správce sítě by měl velmi dobře zvážit jaké pasivní i aktivní prvky pro chod celé sítě použije. Správná funkčnost počítačové sítě je pro chod celé infastruktury velmi důležitá. Funkčnost a vhodná konfigurace těchto prvků jsou zásadními předpoklady pro bezpečnost celé počítačové sítě. Jedná se hlavně o switche, routery a firewally.
 • Osobní přístup – zakládáme si na osobním a individuálním přístupu ke každému zákazníkovi.
 • Konzultační služby – našim klientům technologie nejen spravujeme, ale snažíme se jim předat i naše know-how formou konzultací v celém spektru oboru informačních technologií. Především se jedná konzultace dalšího rozvoje IT nebo konzultace související s implementací nové technologie nebo informačního systému.
 • Správa serverů – kvalitní správa serverů je zcela zásadní. Klademe velký důraz na předcházení problémům pomocí kvalitního monitoringu celé síťové infrastruktury. Staráme se o maximální funkčnost a zabezpečení serverů. Velký důraz je také kladen na promyšlené a funkční zálohování všech dat s možností snadné a rychlé obnovitelnosti.
 • Dodávka a prodej všeho potřeného vybavení, spotřebního materiálu je samozřejmostí.

V rámci našich velkoobchodních partnerů jsme Vám schopni nabídnou výhodné podmínky pro Cloud-hosting a virtualizaci Vašich serverů přímo na optické páteří v centru českého internetu.

Jaké jsou hlavní výhody služby cloudu?

 • Úspory investic do IT vybavení a nákladů na správu serverů.
 • Garantovaná dostupnost služby 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
 • Možnost navyšovat nebo redukovat pronajaté IT kapacity pružně podle aktuálních potřeb.

Ukázky realizace lokálních sítí

Zaujala vás naše nabídka a chtěli byste od nás zpracovat nabídku šitou na míru dle Vašich požadavků? Neváhejte poptat řešení i pro Vás…

Poptat službu

Výhodné kombinace služeb

Připravili jsme pro Vás výhodné balíčky služeb, pokud je využijete, ušetříte jak za internet, tak za kvalitní příjem televize…
badge

Výhodná předplacení

Buďte chytří a ušetřete… Naše výhodná předplacení Vám mohou ušetřit dva paušály ročně… Informujte se…
zarovka

Instalace ZDARMA

Jste-li jednotlivec a přecházíte z jiné Wi-Fi, nabízíme instalaci ZDARMA. Tuto akci využijí také panelové domy s více zájemci…
ico-akce
Objednat služby Zavolejte mi