Výstavba, servis a správa sítí

Naše společnost Vlašimnet s.r.o. je schopna zajistit veškeré Vaše potřeby týkající se počítačové sítě, od jejího návrhu přes realizaci až po její měření, správu, obnovu a další rozšiřování.

Nezáleží na tom, jestli se jedná o síť bezdrátovou, metalickou nebo optickou – se všemi těmito typy sítí máme jako ISP provozující vlastní datovu síť bohaté zkušenosti a dokážeme jejich vzájemné užití výhodně kombinovat.

Vedle výše uvedené správy a výstavby sítí jsme schopni Vám zajistit také komplexní služby údržby, správy a servisu Vašeho počítačového vybavení – takzvaný IT Outsourcing neboli externího správce sítě. Náklady na externí správu sítě jsou vždy individuální, závislé zejména na počtu spravovaných serverů či pracovních stanic, a také na domluvené četnosti návštěv a rozsahu hodin v nich zahrnutých. U menších sítí stojí správa již od několika stokorun měsíčně, takže se Vám rozhodně vyplatí víc, než si platit vlastního IT specialistu.

Výhody externí správy sítě od nás

 • Prokazatelná finanční úspora – externí správy využíváte pouze tehdy, je-li to skutečně potřeba. Neplatíte tak zbytečně vysoké mzdové náklady vlastního IT specialisty.
 • Profesionalita – správu provádějí kvalifikovaní technici se zkušenostmi z více oborů a různých typů sítí, které mohou zužitkovat právě u Vás.
 • Flexibilita – externí správu neprovádí pouze jeden technik, nemůže se tak stát, že Váš správce onemocní nebo odjede na dovolenou a Vaše firma zůstane bez technické podpory. Navíc jsme připraveni na Vaše požadavky reagovat i v řádu několika málo hodin, nebo je řešit vzdáleným řístupem dokonce během pár minut.
 • Správa sítě (kabeláž, switche, routery, firewally) – každý správce sítě by měl velmi dobře zvážit jaké pasivní i aktivní prvky pro chod celé sítě použije. Správná funkčnost počítačové sítě je pro chod celé infastruktury velmi důležitá. Funkčnost a vhodná konfigurace těchto prvků jsou zásadními předpoklady pro bezpečnost celé počítačové sítě. Jedná se hlavně o switche, routery a firewally.
 • Osobní přístup – zakládáme si na osobním a individuálním přístupu ke každému zákazníkovi.
 • Konzultační služby – našim klientům technologie nejen spravujeme, ale snažíme se jim předat i naše know-how formou konzultací v celém spektru oboru informačních technologií. Především se jedná konzultace dalšího rozvoje IT nebo konzultace související s implementací nové technologie nebo informačního systému.
 • Správa serverů – kvalitní správa serverů je zcela zásadní. Klademe velký důraz na předcházení problémům pomocí kvalitního monitoringu celé síťové infrastruktury. Staráme se o maximální funkčnost a zabezpečení serverů. Velký důraz je také kladen na promyšlené a funkční zálohování všech dat s možností snadné a rychlé obnovitelnosti.
 • Dodávka a prodej všeho potřeného vybavení, spotřebního materiálu je samozřejmostí.

V rámci našich velkoobchodních partnerů jsme Vám schopni nabídnou výhodné podmínky pro Cloud-hosting a virtualizaci Vašich serverů přímo na optické páteří v centru českého internetu.

Jaké jsou hlavní výhody služby cloudu?

 • Úspory investic do IT vybavení a nákladů na správu serverů.
 • Garantovaná dostupnost služby 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
 • Možnost navyšovat nebo redukovat pronajaté IT kapacity pružně podle aktuálních potřeb.

Ukázky realizace lokálních sítí

Zaujala vás naše nabídka a chtěli byste od nás zpracovat nabídku šitou na míru dle Vašich požadavků? Neváhejte poptat řešení i pro Vás…

Poptat službu

Výhodné kombinace služeb

Připravili jsme pro Vás výhodné balíčky služeb, pokud je využijete, ušetříte jak za internet, tak za kvalitní příjem televize…

Výhodná předplacení

Buďte chytří a ušetřete… Naše výhodná předplacení Vám mohou ušetřit dva paušály ročně… Informujte se…

Instalace ZDARMA

Jste-li jednotlivec a přecházíte z jiné Wi-Fi, nabízíme instalaci ZDARMA. Tuto akci využijí také panelové domy s více zájemci…
Objednat služby Zavolejte mi