Povodně 2013 u nás

Publikováno:

Dnes v noci z 1.6.2013 na 2.6.2013 se zvýšila intenzita dešťů na Vlašimsku a i nás zasáhly povodně. Díky nově budovaným protipovodňovým opatřením se zatím průtok městem drží.

Toto se ovšem nedá říci o stavu elektřiny v okolí. Dochází k mohutným výpadkům i úmyslnému vypínání trafostanic z důvodu jejich zaplavení. Už od brzkého rána vozíme na hlavní body sítě elektrocentrály, všechny co máme. Dále došlo při noční bouřce k poškození spoje 10,5 GHz na pile Veselce (oprava provedena v 13:00). Situace se nedá plně zvládat a proto se omlouváme za případné omezení internetu.

Momentálně v 16:00 je situace v naší síti již stabilizována. Nejdou mnohé malé koncové vysílače, ale ty se budou řešit až po obnovení dodávek elektřiny. Hlavní síť se nám povedlo udržet v provozu díky velkému nasazení. Zatím není čas na více info, ale večer dodáme i nějaké fotky pro představu intenzity problémů.

Pár slíbených fotek naleznete na našem diskuzním foru.

Situace se nezlepšuje a ve Vlašimi Blanice stále stoupá. Již dosahuje mostu, ve kterém vede hlavní optický tranzit. V 17:00 byla odpojena další trafostanice a bez energie je v podstatě celý severní břeh Blanice. Na optickém bodě je nasazena elektrocentrála. Vysílač na firmě Astro není úmyslně zapojen, jelikož z něj jsou napojeny vysílače na Domě sourozenců Roškotových a v Ratajské ulici a i ty jsou bez energie. Situaci monitorujeme…

V 20:00 se povedlo obnovit napájení ve většině Vlašimi. Bezproudí je pouze podél Blanice z důvodu zatopené trafostanice vedle dětského hřiště na novém Neubauerově nábřeží, ale zase došlo k výpadku na centrále v Miřeticích. Baterie vydrží tak hodinu (nestíhají se dobíjet).

V pondělí 3.6.2013 se hned o rána řešily problémy na páteřních bodech na Veselce a Miřeticích. Zde se obnova povedla v cca 8:00h. Dobrou zprávou je, že Blanice pozdě večer kulminovala, ale opět začalo pršet. Tak uvidíme. Celá síť je plně funkční, vyjma vysílače v obci Ostrov. Zde je stále pod vodou trafostanice a termín obnovení napájení není znám, ale jelikož nejde elektřina v celé obci, zatím neřešíme..

Tak opět okolo 9:30 jsou problémy na centrálním bodě na pile Veselce. Zlobí opět spoj 10,5 GHz, včera byla vyměněna jedna část a druhá se tvářila OK, zřejmě tomu tak asi není. Na místě řešíme. Spoj byl vyměněn, ale stále s enetváří zcela korektně a je dolazován. Okolo 16:30 už snad bude vše hotovo.

Okolo 14:00 byla k rozvodné síti připojena obec Ostrov a zde vysílač najel.

Po bouřce ze soboty na neděli se projevily další dvě poruchy. Na vysílači na bytovce V Sadě 1505 byla poškozena vysílací karta a došlo ke snížení signálů, zhoršení kvality (bude dnes vyměněna). V noci na sobotu dostala také přímý zásah bleskem vodárna ve Vracovicích. Je zde zničena elektroinstalace (vypálené jističe) a pro čerpání vody musí být ručně přepojována. V tuto dobu dochází k výpadkům internetu po dobu čerpání vody. Finální oprava snad proběhne zítra.

 Okolo 17:30 byly zprovozněny Vracovice a spoj na Veselku zatím drží. Čili se dá síť naší společnosti prohlásit za plně funkční.

Výhodné kombinace služeb

Připravili jsme pro Vás výhodné balíčky služeb, pokud je využijete, ušetříte jak za internet, tak za kvalitní příjem televize…

Výhodná předplacení

Buďte chytří a ušetřete… Naše výhodná předplacení Vám mohou ušetřit dva paušály ročně… Informujte se…

Instalace ZDARMA

Jste-li jednotlivec a přecházíte z jiné Wi-Fi, nabízíme instalaci ZDARMA. Tuto akci využijí také panelové domy s více zájemci…
Objednat služby Zavolejte mi