Jak nastavit Vlašimnet a PC?

Pro případ, že jste si přeinstalovali systém na vašem počítači, jsme pro vás připravili jednoduchý návod, jak nastavit PC pro připojení k internetu pomocí sítě VlašimNet (tento návod je psán pro Windows XP a Windows 2000, v některých případech se postup nastavení může lišit, princip je však stejný).

1) Stiskněte tlačítko “Start”

2) Myší najeďte na “Nastavení”, po rozevření okna klikněte na “Ovládací panely”

3) Poklepejte na položku “Síťová připojení” (v případě zobrazení podle kategorií na “Připojení k síti a internetu”).

4) V případě zobrazení podle kategorií klikněte na “Síťová připojení” (objeví se následující okno).

Na položce “Připojení k místní síti” stiskněte pravé tlačítko myši.

5) Klikněte na “Vlastnosti”

6) Označte “Protokol sítě Internet (TCP/IP)” a klikněte na “Vlastnosti”

7) Nyní přepněte (pokud ještě není) na “Použít následující adresu IP”

Vyplňte položky “adresa IP”, “maska podsítě” (255.255.255.0) a “výchozí brána”, angl. gateway (tyto informace vám poskytne technik při instalaci internetu – jsou ve smlouvě na poslední straně). Dále zatrhněte “Použít následující adresy serverů DNS” a opět vyplňte položky “Upřednostňovaný server DNS” a “Náhradní server DNS”. Zde vyplňte následující čísla:.

Upřednostňovaný server DNS: 212.158.128.2
Náhradní server DNS: 212.158.128.3
Bydlíte-li v panelovém domě, připojeni na PanelNet, máte-li svůj router atd. nechte aktivní volbu DHCP. Ve smlouvě pak naleznete místo doplněných IP adres symbol DHCP.

Nyní všechna otevřená okna potvrdíme tlačítkem “OK” a můžeme začít využívat služeb VlašimNetu.

V případě, že jste vše udělali dle návodu a internet vám stále nejde, podívejte se ještě na následující:

Na ploše svých Windows máte ikonku Internet Explorer, klikněte na ni pravým tlačítkem a vyvolejte volbu “Vlastnosti”. Ve “Vlastnostech” svého internetového prohlížeče (návod psán pro IE 5.5 a vyšší) zkontrolujte následující parametry: Přepněte ze záložky “Obecné” na záložku “Připojení”. Pokud máte v okénku “Nastavení telefonického připojení a sítě VPN” nějaké údaje, jednotlivě je smažte tlačítkem “Odebrat” nebo níže vyberte volbu “Nikdy nevytáčet připojení”. Poté klikněte na tlačítko “Nastavení místní sítě”. Zde musí být všechna políčka prázdná a všechny volby deaktivovány.Vše můžete uložit tlačítky “OK”, pokud Vám i přes toto nejde internet, kontaktujte nás prosím.

Výhodné kombinace služeb

Připravili jsme pro Vás výhodné balíčky služeb, pokud je využijete, ušetříte jak za internet, tak za kvalitní příjem televize…

Výhodná předplacení

Buďte chytří a ušetřete… Naše výhodná předplacení Vám mohou ušetřit dva paušály ročně… Informujte se…

Instalace ZDARMA

Jste-li jednotlivec a přecházíte z jiné Wi-Fi, nabízíme instalaci ZDARMA. Tuto akci využijí také panelové domy s více zájemci…
Objednat služby Zavolejte mi