Internet pro domácnosti

Internet pro domácnosti

Následující tabulka uvádí měsíční paušál (včetně DPH) pro připojení typické domácnosti/jednotlivce (s vlastním počítačem) v závislosti na zvolené rychlosti na osobu (domácnost). Pro firemní klientelu je nabídka cen a služeb řešena individuálně.

Podrobné vysvětlení a specifikace parametrů tarifů je v PDF dokumentu na stránce Dokumenty ke stažení. V přehledové tabulce jsou uvedeny maximální možné rychlost downloadu.

 Tarif Technologie 60 GHz Technologie 5 GHz-A Technologie 5 GHz-N (MIMO) Měsíčně vč. DPH
Basic až 20Mb/s až 50 Mb/s 385,-
Optimal až 200Mb/s až 25 Mb/s až 75 Mb/s 585,-
Profi až 250 Mb/s až 30 Mb/s až 95 Mb/s 985,-
 • Vrchní hranice rychlosti závisí na použité technologii a lokalitě – více informací na naší infolince či v tomto dokumentu
 • V lokalitách jsou dostupné pouze některé technologie.
 • Nové přípojky realizujeme automaticky v nové technologii, pokud je k dispozici.

Co je potřeba k připojení?

Základní podmínkou pro připojení je přímá viditelnost na některý z našich přístupových bodů z Vašeho okna, případně střechy. Seznam přístupových bodů naleznete v sekci pokrytí.

Pro připojení Vašeho osobního počítače k naší bezdrátové síti je zapotřebí vybavit váš počítač síťovou kartou a tu spojit kabelem s access pointem, který je již spojen s anténou za oknem nebo na střeše. Typ antény a cena realizace závisí na vzdálenosti od přístupového bodu.

Samotné zapojení je možno v následujících schématech:

 • pásmo 2,4 GHz – cena instalace je 2 700,- Kč; neúčtujeme Vám délku svodového kabelu, držák antény atd. – jako dělají jiné firmy.
 • pásmo 5 GHz – cena instalace je 3 700,- Kč; neúčtujeme Vám délku svodového kabelu, držák antény atd. – jako dělají jiné firmy.

Připojení je možné realizovat i s použitím Vašeho HW vybavení. V tomto případě však Vlašimnet neručí za kvalitu a stabilitu připojení a technická podpora je v takovém případě možná pouze za poplatek.

Aktivační poplatek

Při podepsání smlouvy na 24 měsíců se aktivační poplatek NEPLATÍ.

Další možnosti připojení dle variant zákazníků

Jsem jednotlivec a vlastním notebook

Nabízíme Vám časově i datově neomezené připojení k internetu nesdílenou linkou o rychlosti až 50 Mbps za měsíční poplatek 385,- Kč s DPH. Pro připojení Vašeho notebooku k naší bezdrátové síti je zapotřebí vybavit Váš počítač bezdrátovou PCMCIA WiFi kartou a tu spojit kabelem s anténou umístěnou za oknem nebo na střeše. Typ antény a cena realizace závisí na vzdálenosti od přístupového bodu.

Jsem jednotlivec, člen rodiny s více počítači

Pokud máte v domě více počítačů, notebooků, které byste rádi využívali na internetu, není problém rozšířit domácí instalaci (viz výše) o router. Existují dvě varianty:

 • Kabelový router
  – dodáváme za 500,- Kč.
  – z přijímacího zařízení rozbočí kabel až do 4 PC
 • Bezdrátový router
  – dodáváme za 1300,- Kč.
  – z přijímacího zařízení vám může rozbočit kabel až do 4 PC a navíc Vám lokálně pokryje domácnost Wi-Fi signálem (například pro notebook) – tuto variantu nedoporučujeme v centrech měst (kvůli velkému rušení)

Jsem jednotlivec bez počítače

Pokud nevlastníte počítač a měli byste zájem o připojení k internetu prostřednictvím sítě Vlašimnet, jsme schopni Vám potřebné vybavení dle Vašich specifikací dodat. Ostatní podmínky spojené s připojením jsou shodné s jednou z variant, kdy počítač vlastníte.

Jsme skupina lidí žijící v rámci jednoho domu (jedné lokality)

Nabízíme Vám časově i datově neomezené připojení k internetu nesdílenou linkou prostřednictvím lokální počítačové sítě. Základní podmínkou pro připojení je přímá viditelnost na některý z našich přístupových bodů z Vašeho okna, případně střechy. Seznam přístupových bodů naleznete v sekci pokrytí. Připojení více domácností v rámci jedné lokality se realizuje pomocí tzv. access pointu. Toto zařízení „převádí“ signál z jedné společné antény do běžné ethernetové sítě, kde je možné ho pomocí switche rozdělit. Do Vašich PC se tak neinstaluje Wi-Fi karta, ale stačí Vám pouze běžná síťová karta. Pokud tuto kartu nevlastníte, můžeme Vám ji v rámci realizace také dodat. Tímto způsobem je možné připojit i notebook vybavený síťovou kartou. Množství takto připojených počítačů není téměř ničím omezeno.

Cena připojení

Rychlost připojení Měsíční paušál vč. DPH
Tarif Basic až 20M 350,-
Tarif Optimal až 30M 550,-
Tarif Profi až 50M 950,-

Žádná z předchozích variant neodpovídá mé situaci

Pokud žádná z předchozích variant neodpovídá Vaší situaci, kontaktujte nás, a my Vám vytoříme nabídku dle Vašich požadavků.

Výhodné kombinace služeb

Připravili jsme pro Vás výhodné balíčky služeb, pokud je využijete, ušetříte jak za internet, tak za kvalitní příjem televize…

Výhodná předplacení

Buďte chytří a ušetřete… Naše výhodná předplacení Vám mohou ušetřit dva paušály ročně… Informujte se…

Instalace ZDARMA

Jste-li jednotlivec a přecházíte z jiné Wi-Fi, nabízíme instalaci ZDARMA. Tuto akci využijí také panelové domy s více zájemci…
Objednat služby Zavolejte mi