Antivirová ochrana

Pro bezproblémové používání internetu je nutná antivirová ochrana. Dnes je možné si vybrat z velké řady antivirových programů s více či méně úspěšnou detekcí virů. Nezapomínejte také na ochranu proti spyware, adware a jiné havěti z internetu, která je také velice důležitá.

Antivirové programy lze rozdělit do 2 tříd

 • Freeware/shareware

  Tyto programy jsou zdarma dostupné na internetu. Po nainstalování je možné je ihned používat, případně je nutné je zaregistrovat (většinou zdarma).
  Nabízejí základní ochranu proti virům. Detekce virů je zde s menší úspěšností.

  Zástupci: AVG Free Edition, Avast4 Home

 • Placené

  Placené antivirové programy poskytují větší ochranu počítače. Většinou lze stáhnout časově omezenou verzi programu pro vyzkoušení.
  Placené verze se kupují na určité období (nejčastěji 1 nebo 2 roky), po této době se musí provést tzv. update na další rok (samozřejmě za nižší cenu než je cena za nový produkt).

  Zástupci: NOD32, Norton Antivirus, AVG 7.0

Jak se chránit?

Antiviry poskytují kompletní ochranu počítače proti napadení virem. Součástí antivirového programu je vždy rezidentní štít, který kontroluje otevírané, spouštěné nebo vytvářené soubory a výměnná média. V případě, že je počítač připojen k internetu, je možné použít modul pro kontrolu příchozí nebo odchozí pošty přes protokol IMAP, POP3 nebo SMTP. Pokud se vyskytne zpráva o rychle se šířícím viru, vydávají větší výrobci antivirových programů jednoúčelové programy, které dokáží najít a vyléčit, případně odstranit počítačový vir. Konfigurace antivirového softwaru není nijak obtížná a nastavení je ve většině případů řešeno přehlednými průvodci pomocí dialogu otázka – odpověď.

Výhodné kombinace služeb

Připravili jsme pro Vás výhodné balíčky služeb, pokud je využijete, ušetříte jak za internet, tak za kvalitní příjem televize…

Výhodná předplacení

Buďte chytří a ušetřete… Naše výhodná předplacení Vám mohou ušetřit dva paušály ročně… Informujte se…

Instalace ZDARMA

Jste-li jednotlivec a přecházíte z jiné Wi-Fi, nabízíme instalaci ZDARMA. Tuto akci využijí také panelové domy s více zájemci…
Objednat služby Zavolejte mi